SIEM

خدمات SIEM چیست؟

SIEM یک راه‌حل نرم‌افزاری برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل رویداد‌های امنیتی است که لاگ رویدادهای امنیتی را به صورت در لحظه (Real-Time) از چندین منبع جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می کند. عملکرد SIEM به سازمان ها دید جامعی از وضعیت امنیتی خود ارائه می‌دهد و آنها را قادر می‌سازد حوادث امنیتی را به سرعت شناسایی و به آنها پاسخ دهند. راهکار ‌های SIEM با توانایی مرتبط کردن داده‌ها از منابع مختلف، می‌توانند دید کاملی از وضعیت امنیتی شبکه ارائه دهند که به سازمان‌ها در تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد امنیت خود کمک می‌کند. هدف SIEM کاهش زمانی که در پاسخ به حملات امنیتی و حتی بروز خطرات امنیتی پیش بینی نشده شرکت ها صرف می شود. SIEM در بخش های مختلف از جمله امنیت و امور IT، کسب و کار و کنترل مالی ها کاربرد دارد.

در دنیای دیجیتال کنونی، امنیت سایبری برای هر سازمانی با هر اندازه ای به یک نگرانی حیاتی تبدیل شده است با افزایش تهدیدات سایبری، سازمان ها نیاز به اجرای اقدامات امنیتی قوی برای حفاظت از داده‌ها و دارایی‌های خود دارند. در این راستا یکی از ابزارهای ضروری در مرکز امنیت اطلاعات سازمان، سامانه ی مدیریت رخداد ها و رویداد ها امنیتی (Security Information And Event Management) است.

مزایای زیادی در پیاده سازی راهکار SIEM در سازمان ها وجود دارد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن بهبود تشخیص و پاسخ تهدید است. با SIEM، می‌توانید شبکه و Node های متصل به آن را به دنبال نشانه‌هایی از تهدیدات احتمالی، مانند فعالیت‌های مشکوک روی سیستم ها یا الگوهای ترافیکی غیرمعمول نظارت کنید تا بتوانید به سرعت به حوادث امنیتی واکنش نشان دهید و تأثیر آنها را بر سازمان به حداقل برسانید.

یکی دیگر از مزایای SIEM بهبود گزارش های انطباق است. بسیاری از سازمان ها تابع الزامات نظارتی مختلفی مانند HIPAA و PCI-DSS هستند، راه‌حل‌های SIEM می‌توانند با ارائه گزارش‌های دقیق در مورد وضعیت امنیتی و واکنش حادثه به شما کمک کنند تا این الزامات انطباق را برآورده کنید. خدمات SIEM چیست؟

یکی از نمونه های قدرتمند Splunk SIEM , SIEM است. Splunk یک ارائه دهنده پیشرو در راه حل های امنیتی است و راهکار SIEM آن یکی از بهترین راهکار‌های موجود در این زمینه در سطح جهانی می‌باشد. Splunk SIEM برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل حجم عظیمی از داده ها و رویدادهای امنیتی در زمان واقعی طراحی شده و دید ارزشمندی از وضعیت امنیتی سازمان ها ارائه می‌دهد.

Splunk SIEM دارای چندین ویژگی است که آن را به یک انتخاب ارجح برای سازمان ها در سراسر جهان تبدیل می کند. برای مثال، الگوریتم‌های یادگیری ماشین آن به شناسایی و پاسخ سریع به حوادث امنیتی کمک می‌کنند. این راه حل همچنین دارای یک رابط کاربری گرافیکی در قالب وب‌سرور است که در اختیار کاربر قرار گرفته و امکان شناسایی و بررسی حوادث امنیتی را برای تحلیل‌گران امنیتی تسهیل می کند.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد Splunk توانایی مقیاس پذیری آن است تا امکان پاسخگویی به نیازهای هر سازمان، صرف نظر از اندازه یا پیچیدگی شبکه آن سازمان باشد .مهم نیست شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و یا یک شرکت بزرگ، Splunk SIEM می تواند به شما کمک کند تا داده ها و دارایی های خود را به طور موثر و سازمان یافته ای ایمن کنید.

جمع بندی

راهکار SIEM برای هر سازمانی که به مقوله ی امنیت اهمیت می‌دهد ابزاری ضروری است و عملکرد تیم امنیت هر سازمان بر محوریت گزارش ها و عملکرد SIEM می‌باشد. SIEM به سازمان ها دید جامعی از وضعیت امنیتی خود ارائه می دهد و آنها را قادر می سازند تا حوادث امنیتی را به سرعت شناسایی کرده و به آنها پاسخ دهند. Splunk SIEM یک نمونه عالی از یک راهکار قدرتمند SIEM است که سازمان‌ها می توانند از آن برای ایمن‌سازی موثر داده‌ها و دارایی‌های خود استفاده کنند. با پیاده‌سازی یک راه‌حل SIEM مانند Splunk، سازمان‌ها می‌توانند سیستم تشخیص و پاسخ به تهدیدات خود را بهبود بخشند، الزامات انطباق را برآورده کنند و به دید وسیع تر و کامل تری از وضعیت امنیتی خود دست یابند.

نیاز به مشاوره امنیت سایبری دارید؟

همین حالا تماس بگیرید

برای دریافت مشاوره و خدمات امنیت سایبری می‌توانید با شماره تماس 02122021734 در ساعات اداری تماس گرفته و یا از طریق فرم مربوطه با ما تماس بگیرید.

مشاوره امنیت سایبری