SIEM

تیم سورین، با هدف بهبود کیفی دفاع سایبری و همچنین ارتقا بلوغ مراکز عملیات امنیت کشور با انجام عملیات تست نفوذ ، خدمات مرتبط با مرکز عملیات امنیت (طراحی، راه اندازی، یوزکیس، پاسخ به رخداد و …) را ارایه می کند.

جهت ارتقای سطح امنیت سازمان یا ارگان خود با ما تماس بگیرید.

مزایای زیادی در پیاده سازی راهکار SIEM در سازمان ها وجود دارد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های آن بهبود تشخیص و پاسخ تهدید است. با این راه‌حل، می‌توانید شبکه و Node های متصل به آن را به دنبال نشانه‌هایی از تهدیدات احتمالی، مانند فعالیت‌های مشکوک روی سیستم ها یا الگوهای ترافیکی غیرمعمول نظارت کنید تا بتوانید به سرعت به حوادث امنیتی واکنش نشان دهید و تأثیر آنها را بر سازمان به حداقل برسانید.

یکی دیگر از مزایای SIEM بهبود گزارش های انطباق است. بسیاری از سازمان ها تابع الزامات نظارتی مختلفی مانند HIPAA و PCI-DSS هستند، راه‌حل‌های SIEM می‌توانند با ارائه گزارش‌های دقیق در مورد وضعیت امنیتی و واکنش حادثه به شما کمک کنند تا این الزامات انطباق را برآورده کنید.

خدمات SIEM چیست؟

یکی از نمونه های قدرتمند Splunk SIEM , SIEM است. Splunk یک ارائه دهنده پیشرو در راه حل های امنیتی است و راهکار SIEM آن یکی از بهترین راهکار‌های موجود در این زمینه در سطح جهانی می‌باشد. Splunk SIEM برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل حجم عظیمی از داده ها و رویدادهای امنیتی در زمان واقعی طراحی شده و دید ارزشمندی از وضعیت امنیتی سازمان ها ارائه می‌دهد.

Splunk SIEM به عنوان یکی از محصولات شرکت Splunk، یک سیستم مدیریت رویداد و اطلاعات امنیتی است که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا داده‌های امنیتی مختلف را از منابع مختلف جمع آوری، ذخیره، تحلیل و گزارش دهند. این سیستم مدیریت رویداد امنیتی (SIEM) با استفاده از یک رابط کاربری کاربرپسند و قابل تنظیم، داده‌های امنیتی را به صورت زنده تحلیل کرده و به مسئولین امنیتی اطلاعات لازم برای شناسایی تهدیدات امنیتی و پاسخ به آن‌ها را فراهم می‌کند. به عنوان یک سیستم Splunk SIEM می‌تواند به طور همزمان به داده‌های رویداد و داده‌های لاگ دسترسی داشته باشد و به شرکت‌ها کمک کند تا به راحتی و با کمترین تلاش، داده‌های امنیتی خود را مدیریت کنند.

Splunk SIEM دارای چندین ویژگی است که آن را به یک انتخاب ارجح برای سازمان ها در سراسر جهان تبدیل می کند. برای مثال، الگوریتم‌های یادگیری ماشین آن به شناسایی و پاسخ سریع به حوادث امنیتی کمک می‌کنند. این راه حل همچنین دارای یک رابط کاربری گرافیکی در قالب وب‌سرور است که در اختیار کاربر قرار گرفته و امکان شناسایی و بررسی حوادث امنیتی را برای تحلیل‌گران امنیتی تسهیل می کند.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد Splunk توانایی مقیاس پذیری آن است تا امکان پاسخگویی به نیازهای هر سازمان، صرف نظر از اندازه یا پیچیدگی شبکه آن سازمان باشد .مهم نیست شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و یا یک شرکت بزرگ، Splunk SIEM می تواند به شما کمک کند تا داده ها و دارایی های خود را به طور موثر و سازمان یافته ای ایمن کنید.

جمع بندی SIEM

راهکار SIEM برای هر سازمانی که به مقوله ی امنیت اهمیت می‌دهد ابزاری ضروری است و عملکرد تیم امنیت هر سازمان بر محوریت گزارش ها و عملکرد آن می‌باشد. SIEM به سازمان ها دید جامعی از وضعیت امنیتی خود ارائه می دهد و آنها را قادر می سازند تا حوادث امنیتی را به سرعت شناسایی کرده و به آنها پاسخ دهند. Splunk SIEM یک نمونه عالی از یک راهکار قدرتمند است که سازمان‌ها می توانند از آن برای ایمن‌سازی موثر داده‌ها و دارایی‌های خود استفاده کنند. با پیاده‌سازی یک راه‌حل SIEM مانند Splunk، سازمان‌ها می‌توانند سیستم تشخیص و پاسخ به تهدیدات خود را بهبود بخشند، الزامات انطباق را برآورده کنند و به دید وسیع تر و کامل تری از وضعیت امنیتی خود دست یابند.

نیاز به مشاوره امنیت سایبری دارید؟

همین حالا تماس بگیرید

برای دریافت مشاوره و خدمات امنیت سایبری می‌توانید با شماره تماس 02122021734 در ساعات اداری تماس گرفته و یا از طریق فرم مربوطه با ما تماس بگیرید.

مشاوره امنیت سایبری